Co je The sims 2

7. června 2011 v 10:40

Průběh hry


Úvodní obrazovka

Na začátku si hráč vybere jedno ze sousedství, ve kterém chce hrát. Je také možné vytvořit úplně nové sousedství nebo zvolit ukázkovou (komentovanou) hru, která učí nové hráče, jak se hra ovládá, na co je třeba dbát a co je vlastně smyslem hry.

Sousedství

Sousedství je město či obec, ve kterém naleznete rezidenční pozemky, ve kterých můžou vaši simíci bydlet nebo obecní pozemky, které můžou simíci navštěvovat, např. obchody, koupaliště, sportovní centra apod. Ve hře naleznete tři předvolená sousedství, jejichž počet se zvyšuji při přidávání vybraných datadisků. Jejich jména jsou: Krasohlídkov, Podivín a Veronov. V každém sousedství najdete již několik rodin připravených k hře. Pochopitelně si můžete vytvořit domácnost vlastní, což je velmi unikátní proces, kdy můžete vytvořit simíka téměř jakékoliv podoby a vybrat mu základní oblečení. Obecné pozemky jsou též připravené, pochopitelně je možné si postavit vlastní stejně jako pozemky rezidenční. Lze vytvořit i vlastní sousedství. Sousedství můžete doplnit o různé doplňující budovy či předměty, které budou pouze pro okrasu, např. stodola, kouř, stromy, apod.

Průběh vlastní hry

Simík má sociální a fyzické potřeby. Mezi ně patří jídlo, zábava, společnost, potřeba WC, hygiena, energie (spánek) a životní prostředí. Také má svá přání a touhy, které se snažíte plnit, aby měl co nejvyšší stupeň aspirace, z čehož plynou různé výhody a nové objekty pro simíka. Zaměření přání záleží na předvolené aspiraci: aspirace po vzdělání, po bohatství, po rodině, po přátelích, po večírcích, po romantice a jako poslední trochu vtipná po grilovaném sýru. Pochopitelně má i obavy, které pokud se vyplní, znamenají pokles aspiračních bodů. Simík může mít mnoho přátel, které si postupně získává svým přístupem k nim. Stupnice vztahů je takto:nepřítel, přítel, nejlepší přítel, zamilovanost, láska, zasnouben(a), vdaná (ženat), popř. i nejlepší přítel navždy. Tuto možnost lze získat až po nainstalování dodatku Noční život. Můžou býti zaměstnáni v různých povoláních a oborech a získávat určité znalosti a schopnosti, např.vaření, uklízení či fyzička, apod. Od toho se odvíjí úspěšnost většiny aktivit a při dobré znalosti vaření třeba i větší nabídka jídel k uvaření. Simík má vzpomínky, které ho ovšem ale neovlivňují, spíše jde o jeho životopis. Též má určité vlastnosti, které dost souvisejí se znamením zvěrokruhu. Může mít i své koníčky a ocenění, což lze získat až po nainstalování určitých dodatků. Také lze zjistit co má rád, či co mu vadí. Simík si vaří, povídá, vtipkuje, líbá, miluje, koupe, pečuje o zahrádku či o svého chlupatého miláčka, apod. Čím více máme datadisků, tím více se virtualita podobá skutečnosti.

Režim stavění [
V tomto režimu můžeme postavit dům či bytové jednotky pro simíky, poté je okrášlit malbami a obkládáním stěn, doplnit dům o okna či dveře, postavit střechu. V případě, že máme datadisk Roční období, můžeme doplnit dům i o zahradu se záhonky, ovocnými stromy a doplňky. Na zahradě lze mít i vodní plochu a bazén. Případně lze postavit v domě schodiště, výtah, terasu, apod. Tento režim je při návštěvě obecního pozemku simíkem zablokován.


Režim nákupu

Režim nákupu nabízí vybavení domu pro simíky. Zde najdeme vše od sedaček přes fontánu až po závěsy. Tento režim je též při návštěvě obecního pozemku simíkem zablokován.


Obecní pozemek

Na obecní pozemky jezdí simík za zábavou, můžeme tam najít fitness centrum, restauraci, butik či galerii a mnoho dalšího. Některé pozemky jsou skryté a lze je navštívit až po získání členské karty, což je v rámci datadisku Volný čas.


Nadpřirozené bytosti ve hře

Simík může při svých toulkách po obecních pozemcích potkat několik nadpřirozených bytostí, jsou to: simorost (Roční období), vlkodlak (Mazlíčci), upír (Noční život), zombie (Univerzita) a mimozemšťan (i Základní hra) a čarodejnice(život v bytě)
.

Datadisky

 • The Sims 2 Univerzita, březen 2005 (The Sims 2 University) - možnost studovat vysokou školu
 • The Sims 2 Noční život, září 2005 (The Sims 2 Nightlife) - možnost vlastnit auto, bary, noční život, rande
 • The Sims 2 Ve světě podnikání, březen 2006 (The Sims 2 Open for Business) - podnikání, vlastní obchod
 • The Sims 2 Mazlíčci, říjen 2006 (The Sims 2 Pets) - domácí mazlíčci (kočky a psi)
 • The Sims 2 Roční období, březen 2007 (The Sims 2 Seasons) - roční období, počasí, zahradničení, rybaření
 • The Sims 2 Šťastnou cestu, 7. září 2007 (The Sims 2 Bon Voyage) - dovolená
 • The Sims 2 Volný čas, 29. únor 2008 (The Sims 2 Free Time) - rozšíření možností trávení volného času
 • The Sims 2 Život v bytě, 28. srpna 2008 (The Sims 2 Apartment Life) - život v bytě, kouzla

Mini-datadisky (Kolekce)

 • The Sims 2 Vánoční balíček, listopad 2005 (The Sims 2 Holiday Party Pack)
 • The Sims 2 kolekce Pro rodinnou zábavu, duben 2006 (The Sims 2 Family Fun Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Pro luxusní život, září 2006 (The Sims 2 Glamour Life Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Veselé vánoce, listopad 2006 (The Sims 2 Happy Holiday Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Pojďme slavit!, duben 2007 (The Sims 2 Celebration! Stuff)
 • The Sims 2 kolekce H&M Móda, červen 2007 (The Sims 2 H&M Fashion Stuff (Accessioires))
 • The Sims 2 kolekce Pro Teenagery, listopad 2007 (The Sims 2 Teen Style Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Koupelny a kuchyně interiérový design, duben 2008 (The Sims 2 Kitchen & Bath Design Stuff)
 • The Sims 2 kolekce IKEA Domov, červen 2008 (The sims 2 IKEA Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Sídla a zahrady, listopad 2008 (The Sims 2 Mansion & Garden)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama