Červen 2011

Prázdniny

30. června 2011 v 10:42 | Michaela
Tak a je to za námi konečně zas léto a prázdniny.Blog pronormalnidivky měl taky prázdniny ale už se zase dou psát články.Přes léto přibudou nové rubriky:Záhady a Živly.Taky přibydou nové spoluAdminky Monča a Terka.Tady jsou jejich povahy: Monča a Terka Emo

Jak se si nejspíš všimli Monča je blázen do disco,nosí vždy náramky náhrdelníky atd.píše o modě,o šperkách,o vůních,o vlasech.Jinak je pohodová,veselá,ukecaná,pěkná,chytrá a hodná.Terka je její pravý opak:je blázen do EMO,nenosí žádné náramky a tyhle ty věci,píše o magii,o příbězích,o kouzelných bytostech a o minulích životech.Je zamlklá,tajemná (ale naštěstí jen na vršek),chytrá a umí dobře psát.


Tak snad se vám nové spoluAdminky líbějí a budete jsem chodit.Krásné prázdniny a pohody přeje celí náš nový tým pronormalnidivky.


The sims 2 štastnou cestu

7. června 2011 v 10:50

Jedeme na dovču!

Jako všechny velké datadisky i Šťastnou cestu vyžaduje ke svému chodu původní The Sims 2 a jako u všech zmíněných rozšíření na první pohled nepoznáte žádné změny. Před samotným hraním budete pouze dotázáni, jaké z trojice destinací chcete přidat k sousedství, ve kterém se právě pohybujete, a dál vedete svoje virtuální ovečky normálním životem. Změna nastane tehdy, zvednete-li telefonní sluchátko a zvolíte nabídku dovolené. Hned zkraje vás všudypřítomná vyskakovací okna (ano, jdou vypnout, bez obav) upozorní, že červenou dostávají batolata a zvířata, kteří na palubu letadla zkrátka nemohou. Nevadí. Jediné, co musíte zařídit, je chůva pro zbylé členy rodiny, o pracovní volno se starat nemusíte, jeho vyřízení proběhne automaticky.
K telefonujícímu a zároveň dovolenou objednávajícímu Simovi můžete přiřadit členy rodiny, přátele, nebo po vzoru samorostlých dobrodruhů nechat odcestovat osobu samotnou. Pro účely recenze jsme vyzkoušeli varianty všechny, ovšem poslední z nich se nám zdála nejschůdnější. Důvodem je zkrátka to, že po neznámých a vpravdě exotických lokacích provádíte jedinou osobu, je s ní menší starost a co víc, dovolená nestojí tolik peněz. Samozřejmě, nic není zadarmo, a tak za každou letenku zaplatíte solidních 500 Simoleonů, čímž ale výdaje nekončí. Stejně jako skutečná dovolená, i tahle virtuální s sebou nese nutnost v zaplacení hotelu, jídla a pak další tuny zbytečností, na které se pak po léta na půdě snáší prach.

Třikrát T

Abychom už konečně zkonkretizovali nabídku cestovní kanceláře, vězte, že se vydáte do míst, jež všechny začínají písmenem T (alespoň tedy v češtině). Jedná se o Trojjazersko, destinaci v horském průsmyku, dále karibský ostrůvek Twikkii a starobylou vesnici Takemizu. Co všechna tři místa spojuje je princip, na kterém byly vytvořeny. Ve zhruba stejném poměru zde naleznete ubytování, zábavu a ponaučení. To dává prostor všem povahám, a tudíž by s výběrem zaměření dovolené neměl být větší problém.
První na řadě je tedy nocleh, kde volíte vždy mezi levnější a dražší variantou, přičemž platí, že levnější hotýlky působí mnohem stylověji. Ubytovat se navíc můžete i ve stanu, což je pro romantiky volba číslo jedna. V neposlední řadě počítá hra i se zbohatlíky, kteří si mohou za nemalý peníz koupit v každé z lokací solidní dům. Zábavu naleznete vždy kolem hlavní památky, v jakémsi centru. Na názvech těchto míst je navíc vidět hravost překladatelů, čili se můžete těšit na Prastaré ruiny Ochechulán, stejně jako na hostinec U Medvědí tlapy v Trojjazersku. Zde si můžete koupit nějaký ten suvenýr, od domorodců přiučit místní gesto, zakusit specialitu a ještě se vyblbnout v souladu s tamějšími obyčeji.
Aby toho nebylo málo, do hry byla implementována vylepšená funkce fotoaparátu, díky které si vaši Simové uchovají vzpomínky napořád. Mezi fotkami pak mohou po letech objevit i snímky sněžného muže, nebo maskovaného ninji. Tyto postavy jsou unikem každého letoviska a pokud budete dostatečně trpěliví v jejich najití, stanou se vašimi přáteli. Ostatně, kdo by nechtěl jedno ledově obětí od Big Foota?

Kluci, domůůů

Po skončení dovolené vám nezbývá nic jiného, než vyrovnat případný účet v hotelu, sbalit kufry a odletět domů. V tomto místě se můžeme ještě zmínit o záležitostech techničtějšího rázu, čímž máme na mysli především optimalizaci. Díky prázdninovým místům, skutečně přeplněným objekty, klesá framrate nízko vcelku závratnou rychlostí. Bohužel tedy neplatí, že pokud vám běží původní hra bez problému, obejdete se bez nich i v datadisku Šťastnou cestu.

The sims 2 Mazlíčci

7. června 2011 v 10:47
Vytvořte vašim simům perfektní domácí mazlíčky. Trénujte je, hrajte si s nimi a zamilujte si je! Vyberte si ze spousty plemen psů a mnoha druhů koček. Nebo si jednoduše vytvořte svého unikátního mazlíčka. Vaši simové budou moci své mazlíčky učit novým trikům, vzít je na procházku do parku nebo jim budou moci koupit hračky, pelíšky a mnoho dalšího. Ale pozor, mazlíčci mají velmi nepředvídatelné myšlenky!


Simové mají domácí mazlíčky!

Osvoj si psy, kočky, morčata nebo papoušky a hraj si s nimi. Trénuj své domácí mazlíčky a uč je novým trikům. Mazlíčci mají dokonce vlastní "osobnost" - jsou chytří, přátelští, směšní či rozjaření.


Vytvoř si své mazlíčky

Vyber si z více než 22 plemen psů, zahrnujících např. retrívry, bígly, mopsy a schnoodly, a z 15 druhů koček mezi nimiž jsou siamská a mainská mývalí kočka a mnoho dalších. Také můžeš využít své fantazie k vytvoření vlastních druhů - a to úpravami vzhledových rysů jakými jsou tvar těla, barva, srst, čumák a uši. Přítomnost genetických informací v krvi vašich mazlíčků umožní vznik zcela nových plemen.


Sedni, lehni, sedni!

Simové mohou povzbuzovat nebo ukázňovat své mazlíčky, ale trénování je může vyvést z míry, dokonce budou "dělat mrtvé", aby se tréninku vyhnuli. Neukáznění mazlíčci by mohli vykopat díru na trávníku, podrápat pohovku, převrhnout koš s odpadky nebo jiným způsobem překvapit svého majitele, ale simové mohou správným tréninkem změnit chování svých mazlíčků!


I mazlíčci mají kariéru

Nyní již nebudou vydělávat pouze vaši simové! Vytrénovaní mazlíčci budou moci také vydělávat a žít jednou ze tří kariér - show business, bezpečnost a služby. Každé povolání jim nabídne pět pracovních úrovní.


Přátelé pro životní styl

Mazlíčci se stanou plnohodnotnými členy vaší rodiny a budou spolu prožívat zajímavé momenty - děti hrající si se štěňátky, teenager využívající půvabu svého zvířátka k získání pozornosti, dospělí sledující televizi společně s kočkami a nebo starší simové užívající si slunný den v parku se svým psím společníkem.


Pochlub se svými mazlíčky

Sdílej své oblíbené mazlíčky s ostatními hráči Sims 2: Pets prostřednictvím systému pro sdílení Sims 2 obsahu.


The sims 2 roční období

7. června 2011 v 10:46
Čtyři roční období
Ve vašem sousedství se budou střídat všechny čtyři roční doby- jaro, léto, podzim a zima. Střídání si můžete nastavit jak budete chtít pomocí speciálního nástroje "Season Chooser". Pokud nebudete chtít ve svém městečku zimu, jednoduše si místo ní zvolíte léto. Pokud si chcete se Simíky pořádně užít podzim, stačí párkrát kliknout a období se přestanou střídat. Jedno roční období bude trvat šest Simských dnů. Pojďme si představit jednotlivé roční doby.


Na jaře znovu vykvétají rostliny, které přes zimu uhynuly. Na obloze se tvoří mraky, s tím jsou spojeny dešťové přeháňky. Na zahradě se budou tvořit louže, ve kterých se bude vašim Simíkům moc dobře skákat. Ale pozor, neškodný jarní deštík se může kdykoli změnit na nebezpečnou bouřku s hromy a blesky. Blesky mohou zasáhnout vysoké stromy nebo střechy domů, které začnou hořet, ale nemějte strach, déšť oheň rychle uhasí. Obětí blesku se ale může stát i váš Simík, proto se za bouřky venku moc nezdržujte. Jaro je také nejlepší období na budování vztahů mezi Simíky.

Léto by se dalo přirovnat ke klasickým Simíkům bez datadisku. Slunečné počasí, občas nějaký ten mráček. Ideální čas pro opalování u bazénu, ovšem s lenošením na slunci to nepřehánějte, Simíci by mohli dostat úpal a to není zrovna nejpříjemnější… V létě mají Simíci dobrou náladu, proto se snadněji přátelí s ostatními Simíky.


Na podzim se zatahuje nebe, občas můžete čekat déšť. Listy stromů se barví do hnědooranžova a padají na zem, kde je Simíci musejí shrabat na hromadu. S hromadou si potom mohou hrát, vyhodit jí nebo spálit. Pokud se na podzim nudíte, můžete si jít zachytat ryby v jezeře, úlovek poté můžete uložit do lednice nebo ugrilovat. Místo ryby však můžete vylovit ze dna starou botu. Podzim je skvělá doba na postupování v kariéře a rozvíjení svých schopností.

V zimě po celém sousedství poletují sněhové vločky, obloha je zašedlá a zatažená. Většina rostlin přes zimu uhyne, stromy jsou holé. Simíci potřebují teplé zimní oblečení, jinak mohou na zahradě umrznout a jiný Simík ho musí zahřát fénem. Toto období milují všichni Simíci a hlavně děti. Nejen proto, že se mohou koulovat na zahradě, stavět sněhuláky nebo dělat "anděly" ve sněhu, ale pokud v sousedství napadne velké množství sněhu a nedostane se k nim školní autobus, vyučování odpadne a Simíci budou moci řádit ve sněhu celý den. Díky takovým situacím, kdy budou Simíci se svou rodinou zavřeni doma, je zima nejlepší dobou pro zlepšování rodinných vztahů.Zahradničení
Hlavní činností Simíků v tomto datadisku je bezpochyby zahradničení. Simíci si mohou pěstovat zeleninu i ovoce. Ale předtím, než si váš Simík bude moci pochutnat na čerstvém džusu či ovocném salátu, musí se o své rostliny dobře starat: hnojit, pravidelně zalévat, zastřihovat a stříkat postřikem proti hmyzu a plevelu (pokud to s postřikem přeženete, stane se z vás "zelená víla", o té si povíme za chvíli). Pokud se rostlinám nebude dobře dařit, můžete si pořídit skleník (v několika barvách). Odměnou za toto starání vám bude čerstvé ovoce a zelenina, kterou můžete sami zpracovat (saláty apod.). Pokud vlastníte datadisk "Ve světě podnikání", můžete vámi vypěstované plodiny prodávat v obchodě ostatním Simíkům. Váš Simík se také může stát členem zahradnického spolku, kde bude dostávat odborné rady zahradničení nebo rozšiřovat své zahradnické schopnosti.Novinky v oblékání simů
Výrazných změn se dočkal nástroj "Create a Sim". Pokud budete chtít dát Simíkům klobouk nebo čepici, budete si moci zvolit typ vlasů, které bude Simík pod čepicí mít. Další změnou je oblečení Simíka. To se nyní bude dělit na domácí a venkovní, což je docela užitečné, neboť běhat ve vánici v kraťasech nebo sedět doma u krbu v zimní bundě není zrovna nejlepší nápad. Pokud budete mít v domě nový objekt - věšák, budou se Simíci převlékat automaticky, když půjdou ven nebo přijdou domů.Květinová víla a tučnák
Datadisk "Seasons" přináší i dvě nové postavy - jednu herní a jednu neherní. Pokud to bude váš Simík přehánět s chemickým postřikem rostlin, může se z něj stát "Plant Person", tedy něco jako květinová víla. Má zelenou barvu a není těžké jí udržet při životě. Musíte se starat jen o tři základní potřeby: sluneční svit, vodu a lásku. Na rozdíl od herních postav z předchozích datadisků, květinová víla může mít děti, které budou také zelené a místo vlasů jim na hlavě poroste květina. Víly vyléčíte pomocí speciálního lektvaru, který můžete zakoupit v zahradnickém spolku. Neherní postavou je tučňák, který může přijít do vašeho domu a udělat vám v něm nepořádek.Ostatní informace
Sims2 Seasons přináší i další významné novinky, které bychom si rozhodně měli připomenout. Ty důležitější z nich si uvedeme alespoň v bodech:

 • Plocha pro bruslení (lze na ní bruslit i v létě)
 • Předpověď počasí v televizi (pokud máte předpověď zapnutou, budou vám v pravém horním rohu obrazovky vyskakovat okénka s předpovědí)
 • 6 nových kariér (hráč, učitel, novinář, právník, dobrodruh, hudebník)
 • Stroj na výrobu horké čokolády
 • Nový styl nábytku do kuchyně - Country
 • Možnost stavět zaoblené nebo kulaté bazény, klouzačky do bazénu
 • Simíci si mohou dávat dárky (mohou darovat předměty, které mají v inventáři)


Co je The sims 2

7. června 2011 v 10:40

Průběh hry


Úvodní obrazovka

Na začátku si hráč vybere jedno ze sousedství, ve kterém chce hrát. Je také možné vytvořit úplně nové sousedství nebo zvolit ukázkovou (komentovanou) hru, která učí nové hráče, jak se hra ovládá, na co je třeba dbát a co je vlastně smyslem hry.

Sousedství

Sousedství je město či obec, ve kterém naleznete rezidenční pozemky, ve kterých můžou vaši simíci bydlet nebo obecní pozemky, které můžou simíci navštěvovat, např. obchody, koupaliště, sportovní centra apod. Ve hře naleznete tři předvolená sousedství, jejichž počet se zvyšuji při přidávání vybraných datadisků. Jejich jména jsou: Krasohlídkov, Podivín a Veronov. V každém sousedství najdete již několik rodin připravených k hře. Pochopitelně si můžete vytvořit domácnost vlastní, což je velmi unikátní proces, kdy můžete vytvořit simíka téměř jakékoliv podoby a vybrat mu základní oblečení. Obecné pozemky jsou též připravené, pochopitelně je možné si postavit vlastní stejně jako pozemky rezidenční. Lze vytvořit i vlastní sousedství. Sousedství můžete doplnit o různé doplňující budovy či předměty, které budou pouze pro okrasu, např. stodola, kouř, stromy, apod.

Průběh vlastní hry

Simík má sociální a fyzické potřeby. Mezi ně patří jídlo, zábava, společnost, potřeba WC, hygiena, energie (spánek) a životní prostředí. Také má svá přání a touhy, které se snažíte plnit, aby měl co nejvyšší stupeň aspirace, z čehož plynou různé výhody a nové objekty pro simíka. Zaměření přání záleží na předvolené aspiraci: aspirace po vzdělání, po bohatství, po rodině, po přátelích, po večírcích, po romantice a jako poslední trochu vtipná po grilovaném sýru. Pochopitelně má i obavy, které pokud se vyplní, znamenají pokles aspiračních bodů. Simík může mít mnoho přátel, které si postupně získává svým přístupem k nim. Stupnice vztahů je takto:nepřítel, přítel, nejlepší přítel, zamilovanost, láska, zasnouben(a), vdaná (ženat), popř. i nejlepší přítel navždy. Tuto možnost lze získat až po nainstalování dodatku Noční život. Můžou býti zaměstnáni v různých povoláních a oborech a získávat určité znalosti a schopnosti, např.vaření, uklízení či fyzička, apod. Od toho se odvíjí úspěšnost většiny aktivit a při dobré znalosti vaření třeba i větší nabídka jídel k uvaření. Simík má vzpomínky, které ho ovšem ale neovlivňují, spíše jde o jeho životopis. Též má určité vlastnosti, které dost souvisejí se znamením zvěrokruhu. Může mít i své koníčky a ocenění, což lze získat až po nainstalování určitých dodatků. Také lze zjistit co má rád, či co mu vadí. Simík si vaří, povídá, vtipkuje, líbá, miluje, koupe, pečuje o zahrádku či o svého chlupatého miláčka, apod. Čím více máme datadisků, tím více se virtualita podobá skutečnosti.

Režim stavění [
V tomto režimu můžeme postavit dům či bytové jednotky pro simíky, poté je okrášlit malbami a obkládáním stěn, doplnit dům o okna či dveře, postavit střechu. V případě, že máme datadisk Roční období, můžeme doplnit dům i o zahradu se záhonky, ovocnými stromy a doplňky. Na zahradě lze mít i vodní plochu a bazén. Případně lze postavit v domě schodiště, výtah, terasu, apod. Tento režim je při návštěvě obecního pozemku simíkem zablokován.


Režim nákupu

Režim nákupu nabízí vybavení domu pro simíky. Zde najdeme vše od sedaček přes fontánu až po závěsy. Tento režim je též při návštěvě obecního pozemku simíkem zablokován.


Obecní pozemek

Na obecní pozemky jezdí simík za zábavou, můžeme tam najít fitness centrum, restauraci, butik či galerii a mnoho dalšího. Některé pozemky jsou skryté a lze je navštívit až po získání členské karty, což je v rámci datadisku Volný čas.


Nadpřirozené bytosti ve hře

Simík může při svých toulkách po obecních pozemcích potkat několik nadpřirozených bytostí, jsou to: simorost (Roční období), vlkodlak (Mazlíčci), upír (Noční život), zombie (Univerzita) a mimozemšťan (i Základní hra) a čarodejnice(život v bytě)
.

Datadisky

 • The Sims 2 Univerzita, březen 2005 (The Sims 2 University) - možnost studovat vysokou školu
 • The Sims 2 Noční život, září 2005 (The Sims 2 Nightlife) - možnost vlastnit auto, bary, noční život, rande
 • The Sims 2 Ve světě podnikání, březen 2006 (The Sims 2 Open for Business) - podnikání, vlastní obchod
 • The Sims 2 Mazlíčci, říjen 2006 (The Sims 2 Pets) - domácí mazlíčci (kočky a psi)
 • The Sims 2 Roční období, březen 2007 (The Sims 2 Seasons) - roční období, počasí, zahradničení, rybaření
 • The Sims 2 Šťastnou cestu, 7. září 2007 (The Sims 2 Bon Voyage) - dovolená
 • The Sims 2 Volný čas, 29. únor 2008 (The Sims 2 Free Time) - rozšíření možností trávení volného času
 • The Sims 2 Život v bytě, 28. srpna 2008 (The Sims 2 Apartment Life) - život v bytě, kouzla

Mini-datadisky (Kolekce)

 • The Sims 2 Vánoční balíček, listopad 2005 (The Sims 2 Holiday Party Pack)
 • The Sims 2 kolekce Pro rodinnou zábavu, duben 2006 (The Sims 2 Family Fun Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Pro luxusní život, září 2006 (The Sims 2 Glamour Life Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Veselé vánoce, listopad 2006 (The Sims 2 Happy Holiday Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Pojďme slavit!, duben 2007 (The Sims 2 Celebration! Stuff)
 • The Sims 2 kolekce H&M Móda, červen 2007 (The Sims 2 H&M Fashion Stuff (Accessioires))
 • The Sims 2 kolekce Pro Teenagery, listopad 2007 (The Sims 2 Teen Style Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Koupelny a kuchyně interiérový design, duben 2008 (The Sims 2 Kitchen & Bath Design Stuff)
 • The Sims 2 kolekce IKEA Domov, červen 2008 (The sims 2 IKEA Stuff)
 • The Sims 2 kolekce Sídla a zahrady, listopad 2008 (The Sims 2 Mansion & Garden)